BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)
 KESİN ÇIKIŞLI

BALKANLARDA 3 ÜLKE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS)


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Tüm Çevre Gezileri, Extra Turlar, Akşam Yemekleri, Balkan Gecesi Dahil !
  • Vizesiz !
Priştine, Prizren, Tiran, Ohrid, Manastır ve Üsküp'te Balkanların büyüsüne kapılacağınız bir tur! Kültürel mirasları, tarihi mekanları ve büyüleyici manzaraları keşfedin. Balkanların renkli sokaklarında dolaşın, yerel lezzetleri tadın ve unutulmaz anılar biriktirin. Bu eşsiz yolculuğa hazır olun.

Balkanlar, Güneydoğu Avrupa'da etkileyici bir bölge. Tarihi, doğal güzellikler ve kültürel zenginliklerle dolu. Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Arnavutluk gibi ülkelerde keşfedilecek birçok cazibe merkezi bulunuyor. Renkli festivaller, lezzetli yemekler ve etkileyici manzaralar sizi bekliyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Priştine - Prizren

İstanbul havalimanı gidiş terminali acente deskinde buluşma. Türk Havayolları uçuşu TK1019 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00’da Kosova’nın başkenti Pristine’ye Hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 19:35‘de varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız Otelimize Transfer. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Prizren - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından panoramik Priştine şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Prizren’e Hareket. Varışımız ile birlikte Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Turumuzun ardından Makedonya’nın incisi ohrid’e hareket. Ohrid’e varışın ardından Ohrid şehir turumuz başlıyor. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde.

Priştine - Prizren Turu Dahil !Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Ohrid - Resne - Manastır – Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından Resne-Manastır turuna, hareket ediyoruz. Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle önce Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz(Dışarıdan). Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Ohrid – Resne : 36 km | Resne – Manastır: 33 Km | Manastır – Ohrid: 69 Km

Resne – Manastır Turu Dahil !Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Ohrid – Tetova (Kalkandelen) - Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Üsküp’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp yolculuğumuza kaldığı yerden devam ediyoruz. Üsküp’e varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini görüp, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam eşsiz balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans Showları ile eşsiz Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Geceleme Üsküp’de otelimizde.

Ohrid – Tetova 133 Km | Tetova – Üsküp : 44 km

Tetova (Kalkandelen) Turu Dahil ! Yemekli Balkan gecesi Turu DAHİL !Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Üsküp İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Tüm gün serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Türk havayollarının TK1006 tarifeli seferi ile saat 20:15’de İstanbul havalimanına uçuşumuz gerçekleşecektir. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER

** Kosova – Arnavutluk – Kuzey Makedonya **

01 Mayıs 2024 Gidiş – 05 Mayıs 2024 Dönüş

Uçuş Detayları

  • TK1019 01 Mayıs IST-PRİŞTİNE 19:00 – 09:35
  • TK1006 05 Mayıs ÜSKÜP-IST  20:15 – 22:45

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları uçuşu İstanbul HL / Priştine - Üsküp / İstanbul HL parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri
• 4* Otel Kategorisinde 1 gece Prizren, 2 Gece Ohrid ve 1 Gece Üsküp’de olmak üzere toplam 4 Gece konaklamalar
• Sabah kahvaltıları
• Otelde alınacak akşam yemekleri
• Yemekli, Eğlenceli, Folklör Gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi
• Programda Belirtilen tüm transferler
• Programda belirtilen şehir turları
• Priştine - Prizren Ekstra Turu
• Resne – Manastır Extra Turu
• Tetova ( Kalkandelen) Extra Turu
• Gümrük Vergileri
• Şehir vergileri
• Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Gerekliyse PCR Test ücretleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W212
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 16 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın