FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ PEGASUS HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CMN-CMN)FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ PEGASUS HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CMN-CMN)FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ PEGASUS HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CMN-CMN)FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ PEGASUS HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CMN-CMN)
 İYİ SEÇİM!

FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ PEGASUS HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CMN-CMN)


 • 5 Gece 7 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Pegasus Hava Yolları ile
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Fas, Kuzey Afrika'da tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir turistik destinasyondur. Renkli çarşıları, çölleri ve Atlas Dağları'ndaki doğal güzellikleri keşfedin.

Fas, Kuzey Afrika'da bulunan bir ülkedir. Resmi adı Fas Krallığı'dır ve başkenti Rabat'tır. Fas, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'e kıyısı olan bir ülkedir. Cezayir, Batı Sahra ve Fas'ın kontrolü altındaki bölgelerle komşudur.

Fas, zengin tarihi, çeşitli kültürü, renkli pazarları ve muhteşem doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ülkenin en ünlü turistik noktalarından biri olan Marakeş, tarihi bir şehir merkezine ve geleneksel çarşılara ev sahipliği yapmaktadır. Fas'ın diğer önemli şehirleri arasında Fes, Kazablanka, Meknes ve Tanger yer alır.

Fas, tarihi boyunca Berberi, Arap, Feni ve İspanyol gibi çeşitli medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Bu da ülkenin zengin kültürel mirasını ve farklılıklarını yaratmıştır. Fas'ın kendine özgü mimarisi, geleneksel el sanatları, müziği ve mutfağı büyük ilgi çekmektedir. Fas mutfağı, tütsülenmiş etler, kuskus, tajin adı verilen yemekler ve nane çayı gibi lezzetleriyle ünlüdür.

Turistler, Fas'ın güzel plajları, Atlas Dağları'ndaki trekking rotaları, çöl turları ve tarihi bölgeleri keşfetmek için ülkeyi ziyaret ederler. Erg Chebbi ve Erg Chigaga gibi çöller, çöl safari turları için popüler noktalardır. Atlas Dağları ise doğa severlerin ilgisini çeker ve dağcılık, yürüyüş ve doğa yürüyüşleri için ideal rotalara sahiptir.

Fas, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan birçok önemli tarihi ve kültürel sit alanına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Fas'ın eski başkenti olan Fas Fez El Bali, Marakeş'in tarihi şehir merkezi ve Volubilis antik kenti gibi bölgeler bulunur.

Ancak, Fas'ı ziyaret ederken seyahat sağlığı konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Su kaynaklarının temizliğine dikkat etmek, dışarıda yemek yerken hijyenik koşullara özen göstermek ve seyahat öncesi gerekli aşıları yaptırmak önerilir.

Sonuç olarak, Fas zengin kültürel mirası, doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle turistler için popüler bir destinasyondur. Ancak seyahat planlaması yapark

en güvenlik ve sağlık konularına dikkat etmek önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – CASABLANCA – RABAT

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Başkent Rabat’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Rabat’a varışımıza istinaden otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
RABAT – FES – RABAT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Kadim Kent Fes Turu (80 Euro) için hareket. Fes’e varışımıza istinaden Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Turumuz ardından Rabat otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Rota: Fes- Rabat 205 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
RABAT – ŞAFŞAVAN – RABAT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Şehir Şafşavan Turu (80 Euro) için hareket. Şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Rabat’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Rota: Rabat-Şafşavan 250 Km (4 Saat 30 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
RABAT – CASABLANCA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Rabat şehir turumuza başlıyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta en eski yerleşim yeri olan Atlas Okyanusu kıyısındaki Kasbah Oudaya’yı ve Daracık sokaklarını keşfediyoruz. Ardından Afrika’nın en büyük camiisi ve en yüksek minaresi olarak tasarlanan fakat 1755 yılındaki Lizbon depreminde gördüğü hasarla yapımına devam edilemeyen Hasan kulesi ve yanı başında yer alan Fas Kraliyet Mezarlarının bulunduğu 5.Muhammed mozolesini ziyaret ediyoruz.Son olarak Ülkenin mevcut yönetim Merkezi Kraliyet Sarayını da görüyor ve Başkent Rabat’tan ayrılıyoruz. Ardından Casablanca şehir turumuz için devam ediyoruz. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Ardından Marakeş’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Marakeş’e varışımıza istinaden Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı ziyaret ediyoruz. Ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Chez Ali Fantasia Show (65 Euro) turumuza katılabilirler. Fas’ın geleneksel lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeğimizi, özenle dekore edilmiş bir berberi çadırında alıyoruz, yemeğimiz sırasında Fas’ın çeşitli bölgelerinden gelen folklor ekiplerinin dans şovlarını seyrediyoruz. Yemeğimiz sonrası nane çayı ikramı eşliğinde bir hipodrom alanında, yüzlerce yıldır at üzerinde oynanan Fantasia gösterisini, atlı akrobasi şovunu, düğün alayı ve oryantal dans organizasyonunu seyrediyor ve güzel hatıralarla gecemizi tamamlıyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Rota: Casablanca-Marakeş 250 Km (3 Saat 30 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç)Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Essaouira & Atlas Okyanusu (80 Euro) turumuz için hareket ediyoruz. Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası olmasının yanı sıra Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina görülecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Marakeş’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yerel restaurant Dar Soukkar’da alınacak Akşam Yemekli Gece Eğlencesi (75 Euro) turumuza katılabilirler. Tur bitiminde Marakeş’teki otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Rota: Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6.
Gün
MARAKEŞ – CASABLANCA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Marakeş Medinası Alışveriş Turu & Majorelle Bahçesi & Bahia Sarayı (75 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Casablanca havalimanına hareket ediyoruz.

7.
Gün
İSTANBUL

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor.Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

EK BİLGİLER

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER 315 Euro Yerine 295 Euro !

*** 0-2 yaş ücretsiz ,3-10 yaş %50 indirimlidir.


Kadim Kent Fes Turu (80 Euro) + Mavi Şehir Şafşavan Turu (80 Euro) + Marakeş Medinası Alışveriş Turu & Majorelle Bahçesi & Bahia Sarayı (75 Euro) + Essaouira & Atlas Okyanusu (80 Euro)

KONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI ve DİĞER BİLGİLENDİRMELER


 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve şort giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.


PC651 SAW CMN 19:55 23:05
PC652 CMN SAW 00:10 06:55


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FL189
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün
Fas
FL189

629

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Sabiha Gökçen (SAW) – Casablanca (CMN) – Sabiha Gökçen (SAW) parkurlarında Pegasus Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan-otel-alan transferleri
• 3*&4* Otellerde Rabat’da 3 gece oda + kahvaltı konaklama
• 3*&4* Otellerde Marakeş’te 2 gece oda + kahvaltı konaklama
• Casablanca panoramik Şehir Turu
• Rabat panoramik Şehir Turu
• Marakeş panoramik Şehir Turu
• TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
• Türkçe Rehberlik hizmeti
HARİÇ OLANLAR:
• Seyahat sağlık sigortası
• Turist şehir vergileri
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Öğle Yemekleri
• Ekstra Turlar