GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)
 EN İYİ FİYAT

GRAND BALKAN TURU AIR ALBANIA HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (TIA-TIA)


  • 7 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Air Albania Hava Yolları ile
  • Tüm Ekstra Turlar Dahil !
  • Son Koltuklar!
Balkanlar turu, zengin tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağıyla unutulmaz bir deneyim sunar. Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan gibi ülkelerin benzersiz noktalarını keşfedin.

Balkanlar, Avrupa'nın güneydoğu bölgesinde yer alan ve zengin tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle ünlü bir bölgedir. Balkanlar turu sırasında birkaç ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da tarihi kaleleri, müzeleri ve enerjik gece hayatını keşfedebilirsiniz. Bosna-Hersek'te Mostar Köprüsü ve Saraybosna gibi tarihi bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Karadağ'ın muhteşem sahil şehri Kotor ve Durmitor Milli Parkı'ndaki doğal güzellikler görülmeye değerdir.

Hırvatistan'ın Dubrovnik şehri, tarihi surları, eski şehir bölgesi ve Adriyatik Denizi manzarasıyla ünlüdür. Arnavutluk'ta Berat ve Gjirokastër gibi Osmanlı dönemine ait şehirlerin atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Makedonya'da Ohrid Gölü'nün güzelliği ve Ohrid şehrinin tarihi dokusu sizi etkileyebilir. Yunanistan'ın Selanik şehri ve Selanik Körfezi'nin yanı sıra Bulgaristan'ın Sofya ve Plovdiv gibi şehirleri de ziyaret edilebilir.

Balkanlar turu, farklı kültürleri, tarihi yapıları, nefes kesen doğal manzaraları ve lezzetli Balkan mutfağını keşfetmek için harika bir fırsattır. Tur rotası ve süresi, kişisel tercihlere bağlı olarak belirlenebilir ve seyahat planlamanızda dikkate alınması gereken vize ve ulaşım gereksinimlerine dikkat etmek önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul-Tiran-Ohrid

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşarak, Air Albania'nın ZB 1005 sefer numaralı uçuşu ile saat 12:10'te Tiran'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:50'de Tiran'a varışımızın ardından, bizi bekleyen özel otobüsümüzle Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Konaklamamız otelimizde gerçekleşecek.

Tiran-Ohrid Mesafesi: 132 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 3 saatKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Ohrid

Kahvaltı sonrası Kuzey Makedonya’nın Cenneti Ohrid şehir turumuzla günümüze başlıyoruz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Makedonya Krallığı’nın değerli şehirlerinden biri olan ve kökleri antik çağa kadar uzanan Ohri’de şehrin en eski meydanını, Zeynal Abidin Paşa Tekkesini ve camiyi, Ali Paşa Camii’yi, eskiden denizcilerin şehre girmeden karantinaya alındıkları Sveti Bogorodica Bolnicka ve Sveti Nikola Bolnicki kiliselerini, bölgenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan inci ticaretinin halen sürdüğü Ohri Çarşısı’nı, Roma antik tiyatrosunu, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma ve Safranbolu evlerini akla getiren eski evleri göreceğiz. Ardından Makedon Hazineleri: St. Naum, Resne ve Manastır Turumuzu gerçekleştireceğiz. Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görerek gezimizi tamamlayacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup elma bahçeleriyle ve elma şaraplarıyla tanınan Resne’ye gideceğiz. Her yıl düzenlenen elma festivaliyle pek çok insanı ağırlayan Resne’de, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önce gelen isimlerinden Ahmet Niyazi Bey’in konağını ziyaret edeceğiz. Türk-Yunan Savaşı sırasındaki başarılı faaliyetleriyle tanınan Ahmet Niyazi Bey’in konağında, killi toprağı ile Ortaçağ’dan bu yana olağanüstü güzellikte çömlekleri yapan pek çok ustaya ev sahipliği yapan şehirde üretilen birbirinden etkileyici eserleri göreceğiz. Ayrıca Makedonya Türk Kadınlar Teşkilatı’na tahsis edilen odayı ve etnografik öğeleri de göreceğimiz müzeden sonra, Baba Dağı eteklerine doğru ilerleyecek ve Yunanistan’la sınır komşusu olan, adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le özdeşleşen Manastır şehrine gideceğiz. “Bitola” da denilen Manastır’da öncelikle Bitola Müzesi’ne gideceğiz. Eskiden Manastır Askeri İdadisi olarak hizmet veren ve günümüzde müze olarak hizmet veren müzede, Atatürk’ün eğitim aldığı sınıfı göreceğiz. Sonrasında yürüyerek panoramik bir şehir turu yapacak, bu esnada Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi, kiliseleri, antik tiyatroyu ve daha pek çok yapıyı yakından görme fırsatı bulacağız. Şirok Sokak’a giderek hem burada cereyan eden tarihi olaylar hakkında bilgi alacak hem de Manastırlıların günlük yaşayışlarına tanık olacağız. Turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Ohrid-Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızla birlikte, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu Üsküp'ü keşfetmeye başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan ve evliyalar şehri olarak bahsettiği, Bursa’ya benzettiği Üsküp’te kaleye gidecek ve kaleden şehir manzarasını izleyeceğiz. Ardından şehrin Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında olduğu yaklaşık 600 yıllık geçmişten günümüze ulaşan Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camilerini, Kapan Han’ı, II. Bayezid döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve artık Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam’ı göreceğiz. Kendimizi evimizde hissedeceğimiz Türk Çarşısı’ndan sonra Üsküp’ün ortasından geçen Vardar Nehri kıyılarına varacak ve aslen Bizans İmparatoru Justinyen tarafından 6. yüzyılda yapılan ancak günümüze ulaşan haliyle Fatih Sultan Mehmed döneminde inşa edilerek 1469 yılında hizmete açılan, toplam 13 kemerli Taş Köprü’yü geçecek, Makedonya Meydanı’na doğru ilerleyeceğiz. Şehrin ana meydanı olan bu yerde 2011 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin yirminci kuruluş yılını kutlamak amacıyla dikilen Büyük İskender heykelini ve günümüzde iş hanı olarak hizmet veren, Ristik ailesi için 1926 yılında inşa edilen Ristik Sarayı’nı göreceğiz. Asıl adı Agnes Gonca Boyacı olan, Nobel Barış Ödülü sahibi Arnavut Katolik Rahibe Teresa’nın Üsküp doğumlu olması sebebiyle anısına kurulan, üst katı kilise alt katı ise rahibenin yaşamından kesitlerin sunulduğu bir müze olarak kullanılan Rahibe Teresa Evi’nin önünden geçerek devam edecek yolculuğumuz şehrin simgesi olan garla son bulacak. Geceleme otelimizde.

Ohrid-Üsküp Mesafesi: 171 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 3 saat 30 dakikaKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Üsküp-Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından, Sırbistan'ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu başkenti Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. “Beyaz Şehir” olarak bilinen Belgrad, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı İmparatorluğu'na katılmış bir kenttir. Panoramik şehir turumuzda, Osmanlı'nın ve eski Yugoslavya'nın izlerini takip edeceğiz.Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer alan Belgrad'ın kalbinde, Kale Meydanı ve tarih sahnesinde önemli bir yere sahip Belgrad Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. “Mora Fatihi” Silahdar Damat Ali Paşa'nın türbesi, Askeri Müze ve etkileyici Roma Kuyusu gibi tarihi noktaları keşfedeceğiz. Aynı zamanda, Ruzica Kilisesi ve kale kapıları gibi dini ve tarihi öneme sahip yerleri göreceğiz. Yugoslavya'nın dağılması sırasında zarar gören Taş Meydan ve Aziz Markos Katedrali de ziyaret edilecek yerler arasında. Şehrin canlı sokaklarından Knez Mihaliova Caddesi'nde yürüyüş yaparak, Cumhuriyet Meydanı, tiyatro binası, müze binası ve Prens Mihailo anıtı gibi önemli noktaları göreceğiz. Turumuzun ardından otele transfer olacak ve serbest zamanımız olacak. Geceyi otelimizde geçireceğiz.

Üsküp-Belgrad Mesafesi: 440 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 6 saat 30 dakikaKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Belgrad-Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından, tarih ve kültür şehri Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna'ya varışımızla birlikte şehrin zengin tarihini ve kültürel dokusunu yansıtan panoramik turumuzu başlatıyoruz. İlk durağımız, şehrin tarihi hakkında derinlemesine bilgi sunan Savaş Müzesi olacak. Daha sonra, Osmanlı'dan günümüze uzanan Başçarşı'da bir gezinti yaparak, tarihi Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret edeceğiz. Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası tarafından inşa ettirilen görkemli Hüsrev Bey Camii'ni keşfedeceğiz. Turumuzda, şehrin farklı dinlere ait ibadethanelerini; Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu göreceğiz. I. Dünya Savaşı'nın başlangıcına tanıklık eden Latin Köprüsü'nü ziyaret edeceğiz ve Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçip, Osmanlı Çeşmesi'nden su içeceğiz. Günümüzü, Fatih Sultan Mehmet Han'a adanan Fatih Camii'nin ziyaretiyle tamamlayacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve odalara yerleşeceğiz. Aksam saatlerinde misafirlerimizle birlikte unutulmaz bir Boşnak Gecesi Turu gerçekleştireceğiz, yerel lezzetlerin tadını çıkaracağız.

Belgrad-Saraybosna Mesafesi: 291 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 5 saatKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6.
Gün
Saraybosna-Trebinje

Sabah kahvaltısının ardından Trebinje'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde, İkinci Dünya Savaşı'nda yıkılan ve Mostar'ın simgesi haline gelen Tito Köprüsü'nü ziyaret edeceğiz. Mostar'a varışımızla birlikte, Neretva Nehri'nin serin sularının eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Duygusal bir an olarak, Bosna Savaşı sırasında yıkılan ve Türkiye'nin katkılarıyla yeniden inşa edilen tarihi Mostar Köprüsü'nden geçeceğiz. Bu köprünün hikayesi, Arnavut kaldırımlı sokaklarda ve sardunyalarla süslü evlerin pencerelerini izlerken neşe ve huzura dönüşecek. Gün sonunda Trebinje'de otelimize geçip dinleneceğiz.

Saraybosna-Trebinje Mesafesi: 193 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 4 saatKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7.
Gün
Trebinje-Kotor-Budva-İşkodra

Kahvaltı sonrası, ilk durağımız Adriyatik'in incisi Kotor olacak. Kotor Körfezi'nin büyüleyici manzaraları, Aziz Tripun Kilisesi ve şehrin tarihi meydanları gibi noktaları keşfedeceğimiz yürüyüş turumuzun ardından, dar sokaklarında dolaşarak yerel lezzetler tadabilirsiniz. Sonrasında, Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva'ya geçiyoruz. Burada, Stari Grad'ı ve kaleyi keşfedeceğimiz bir yürüyüş turu yapacağız. Serbest zamanımızda, Budva'nın renkli gece hayatını ve güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Günün sonunda, İşkodra'da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkacağız.

Trebinje-Kotor Mesafesi: 47 km

Kotor-Budva Mesafesi: 24 km

Budva-İşkodra Mesafesi: 150 km

Toplam Yolculuk Süresi: Yaklaşık 4 saat 30 dakikaKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8.
Gün
İşkodra-Tiran-İstanbul

Kahvaltının ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru hareket edeceğiz. Tiran'daki turumuzda, şehrin simgesel noktalarını ziyaret edeceğiz. İskender Bey Meydanı'nda yer alan Arnavutluk'un milli kahramanı İskender Bey'in heykelini, yanındaki tarihi Ethem Bey Camii'ni, Opera Binası ve Milli Tarih Müzesi gibi kültürel zenginlikleri keşfedeceğiz. Ayrıca, Tiran'ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri'ni, Milli Park ve Şehitler Bulvarı gibi önemli adresleri de göreceğiz. Turumuzun tamamlanmasının ardından Tiran Havalimanı'na doğru ilerleyeceğiz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Air Albania Havayolları'nın ZB1010 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:50'de İstanbul'a uçacağız. Saat 16:30'da İstanbul'a varışımızla turumuz sona erecek ve "Eve hoş geldiniz!".

İşkodra-Tiran Mesafesi: 102 km

Yolculuk Süresi: Yaklaşık 2 saatKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL!!!

Ek ücret ödemeden bölgenin en gözde yerlerini keşfedin!

Yemekler: 5 Akşam yemeği ve 1 Akşam Boşnak Gecesi

Kapsamlı Şehir Tanıtım Turları: Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, İşkodra, Kotor, Budva'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedin.

Makedon Hazineleri Turu: St. Naum, Resne, Manastır gibi tarihi ve doğal güzelliklerle dolu yerleri ziyaret edin.


DAHİL OLANLAR:
• Air Albania Havayolları tarifeli ile IST-TIA/TIA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
• Havalimanı vergileri
• 7 (yedi) gece oda kahvaltı konaklama
• 5 Akşam yemeği ve 1 Akşam Boşnak Gecesi
• Kapsamlı Şehir Tanıtım Turları: Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, İşkodra, Kotor, Budva
• Gezilen Ülke ve Şehir Sayısı: Turumuz sırasında ziyaret edilen 5 ülke; Kuzey Makedonya, Sırbistan, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Karadağ ve 12 şehir; Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, İşkodra, Kotor, Budva, Tiran, Mostar, Resne, Manastır.
• Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
• Türkçe rehberlik hizmetleri
• Programda belirtilen ekstra turlar ve çevre gezileri dahil!!!

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı vergisi
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
• Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
• Otel vergileri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EXP010
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
Balkanlar
EXP010

629

en düşük kişi başı