GÜNEY FRANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL)GÜNEY FRANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL)GÜNEY FRANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL)
 EN İYİ FİYAT

GÜNEY FRANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (RAMAZAN BAYRAMI...


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Fransa, Batı Avrupa'da büyük bir ülke, Paris başkent. Zengin kültür, tarih ve mutfağı ile ünlüdür. Çeşitli coğrafyası dikkat çeker.

Fransa, Batı Avrupa'da bulunan ve Avrupa'nın en büyük ülkelerinden biri olan bir ülkedir. Başkenti Paris'tir. Fransa, tarihi, kültürü, mutfağı, sanatı, ve ekonomisi ile dünya çapında ünlüdür. İşte Fransa hakkında bazı temel bilgiler:

Coğrafya: Fransa, kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi, batıda Atlas Okyanusu, güneyde İspanya ve Andorra, doğuda İtalya, İsviçre, Almanya, Lüksemburg ve Belçika ile komşu bir ülkedir. Ülke, pek çok çeşitli coğrafi özelliklere sahiptir, dağlar (örneğin Alpler ve Pyrenees), nehirler (örneğin Seine ve Loire), kıyılar (örneğin Côte d'Azur) ve verimli tarım toprakları içerir.

Nüfus: 2021 itibariyle Fransa'nın yaklaşık 67 milyon nüfusu vardır, bu da onu Avrupa'nın en kalabalık ülkelerinden biri yapar.

Dil: Resmi dil Fransızcadır, ancak ülkede birçok farklı dil ve lehçe konuşulur.

Kültür: Fransız kültürü, sanat, edebiyat, moda, gastronomi ve mimari ile dünya çapında büyük bir etki yaratmıştır. Fransa, ünlü sanatçılar, yazarlar, filozoflar ve modacılar yetiştirmiş bir ülke olarak bilinir. Ayrıca dünya mutfağının merkezlerinden biridir.

Tarih: Fransa'nın tarihi çok eskiye dayanır. Ülke, Roma İmparatorluğu, Ortaçağ'da Frank Krallığı ve daha sonraki tarihlerde önemli olaylara sahne olmuştur. Fransız Devrimi, 18. yüzyılın sonlarında, monarşiye son vererek cumhuriyeti ilan etmiş ve modern Fransız devletinin temellerini atmıştır.

Ekonomi: Fransa, gelişmiş bir ekonomiye sahiptir ve dünya genelinde büyük bir ekonomik güce sahiptir. Ülke, imalat, hizmetler, tarım ve turizm gibi çeşitli sektörlerde güçlüdür.

Siyaset: Fransa, yarı başkanlık sistemine sahip bir cumhuriyet olarak yönetilir. Cumhurbaşkanı ve parlamento, ülkenin yönetimini sürdürür.

Fransa'nın tarihi, kültürü ve toplumsal yapısı oldukça zengin ve çeşitlidir. Bu nedenle, Fransa hakkında daha fazla bilgi edinmek için tarihi, sanatı, kültürü ve ekonomisi gibi farklı yönlerini incelemek önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Marsilya-Nimes 10 Nisan 2024

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 03:30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK1365 nolu tarifeli seferi ile Marsilya’ya saat 07:30’da hareket ediyoruz. Yerel saat 09:45 Marsilya’ya varışımızı takiben özel otobüsümüz ile yaklaşık 1,5 saat sürecek Nimes’e hareket ediyoruz.Fransa'nın Güneydoğusunda bir kasaba olan Nîmes,senenin 300 gününden fazlası konumundan dolayı güneş almaktadır.Roma anıtlarının görkemi ve olağanüstü şekilde korunmasıyla dünya çapında tanınan bu şehir, Sanat ve Tarih şehri olarak adlandırılıyor. Nîmes, kökenini Antik Çağ'dan alır ve Magne Kulesi, Maison Carrée veya ünlü Arenaları gibi özel sürücü rehberiniz sayesinde keşfedebileceğiniz şehrin kalbinde 2000 yılı aşkın tarihi neredeyse hiç bozulmadan muhafaza etmiştir. Kentin kimliğinin oluşmasına katkıda bulundular.Panoramik Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Maison Carrée, Nîmes Arena,Tour Magne,Place aux Herbes ve Nimes Katedrali.Turumuzun ardından otelimize transfer.Geceleme Otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Nimes -Pont du Gard- Avignon-Aix En Provence-Nice 11 Nisan 2024

Sabah Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemleri sonunda Pont Du Gard’a hareket ediyoruz.Antik mimarinin gerçek bir başyapıtı olan Pont du Gard su kemeri, bölgedeki en güzel Roma yapılarından biri olup 2000 yıldan fazla tarihe sahiptir.Gezimizin ardından Avignon’a hareket ediyoruz.Rhône Nehri’nin kıyısında 70 sene Papalığın bizzat merkezi olmuş Avignon'da mutlaka görülmesi gereken; Ülkenin en çok ziyaret edilen 10 yapısı arasındaki Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde bulunan Saint Benezet Kemeri (her ikiside dışardan ziyaret) ve Saint Pierre kilisesini takip eden yokuşu çıkınca havuzlu bahçeden sonra Saint Benezet kemer manzaralı Rhein Nehrinin muhteşem görüntüsü ile büyüleyici Avignon gezimizden sonra Aix De Provence’e hareket ediyoıruz. Lavantalar diyarı Aix En Provence M.Ö 123 yılında Romalılar tarafından kurulmuş,1487 yılında Fransaya katılmış ve Provencenin başkenti olmuştur. Cezanne’ın ve Picasso’nun tablolarına ilham veren şehirde Dört Yunus Çeşmesi, Rahipler Çeşmesi, Albertas ve Cardeurs Meydanları, Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau görülecek yerler arasıdadır. Turumuzun ardından Nice’e hareket ediyoruz.Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Nice -Monaco-Monte Carlo-Nice 12 Nisan 2024

Sabah Kahvaltımızın ardından Nice Panoramik şehir turu için otelden hareket ediyoruz.Şehir Turumuzda ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais, Nice Limanı, Eski Nice ve dar yayasokakları, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı, Adliye Sarayı ve Jean Medecin Bulvarı görülecek yerler arasındadır.Serbet zamanımızın ardından Monaco’ya hareket ediyoruz. Dünyanın en ünlü kumarhanesinin bulunduğu Monte Carlo ve kumarhanesi, konforlu otelleri, eğlenceli gece hayatı, etkileyici bahçeleri, Fransa’nın otuz beş bin nüfuslu minicik bağımsız şehir devleti Monaco şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Serbest zamanımızın ardından Nice’te bulunan otelimize transfer.Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Nice -Saint Paul De Vence -Cannes - St Tropez- Marsilya 13 Nisan 20

Sabah Kahvaltımızın ardından Saint Pual De Vence ‘ye hareket ediyoruz. Muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint Paul De Vence köyünün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme yer almaktadır. Çeşmeyi merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklardaki taş binalarda, ünlü ressamların prodüksiyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has zeytinyağı, lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. St. Paul De Vence‘de gerçekleştireceğimiz keyifli çevre gezisi ardından turumuzun son ziyaret noktası olan Cannes‘a hareket ediyoruz. Yaz aylarında düzenlenen Cannes Film Festivali’ne ev sahipliği yapması sayesinde, Fransız Rivierası‘nın en ünlü ve önemli şehri Cannes, Avrupa‘nın en gözde, en çekici ancak buna karşın en pahalı ve lüks tatil mekanlarındandır. Pırıl pırıl bir denize ve altın rengi kumsallara sahip olan Cannes‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri göreceğiz. Eski şehrin dar ve dolambaçlı ve trafiğe kapalı sokaklarında gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında hediyelik eşya dükkanlarını görme ve alışveriş yapma şansımız olacak. Cannes sahili boyunca uzanan ve birçok lüks restaurant, mağaza ve otele ev sahipliği yapan La Croissette Bulvarı ve Meynadier Sokağı gezimiz esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır.Turumuzun ardından 1950’lerde Brigitte Bardot’un ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmi ile Avrupa’nın ilgisini üstüne çektikten sonra, sosyetenin göz bebeği olan Saint-Tropez'e hareket ediyoruz.Şehir turumuzun ardından Marsilya’ya hareket ediyoruz.Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turunda. 19. yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman ve Marsilya katedrali görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Marsilya - İstanbul 14 Nisan 2024

Sabah kahvaltı serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK1368 tarifeli seferi ile saat 19:20’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel saat 23:30’da İstanbul Yeni Havalimanı'na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
⦁ Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Marsilya - İstanbul arası uçak bileti,
⦁ Nimes (1) Nice (2) Marsilya (1)Toplamda 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
⦁ Programda belirtilen Tüm Şehir Turları
⦁ Alan- Otel- Alan transferleri,
⦁ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
⦁ Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
⦁ Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
⦁ Vize Ücreti İstanbul : 165.-Eur
⦁ Vize ücreti izmir Ankara : 180.-Eur
⦁ Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
⦁ Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur
⦁ Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
⦁ Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
⦁ Şehir ve otel vergileri ( gecelik kişi başı 4 € - 6 € )

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W074
LOKASYON:
Fransa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın