GÜNEY İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECEGÜNEY İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECEGÜNEY İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECEGÜNEY İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE
 İYİ SEÇİM!

GÜNEY İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Güney İtalya turu, Napoli'den başlayarak Amalfi Sahili, Sicilya Adası, Puglia ve Calabria'yı kapsar. Antik tarih, muazzam manzaralar ve lezzetli İtalyan mutfağı ile unutulmaz bir deneyim sunar.

Güney İtalya turları, tarih, kültür, doğa ve geleneksel İtalyan mutfağına odaklanan zengin bir deneyim sunar. Güney İtalya'nın turistik bölgeleri arasında aşağıdaki yerler bulunabilir:

1. **Napoli:** Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir şehir. Napoli, aynı zamanda ünlü bir pizza merkezi olarak da bilinir.

2. **Amalfi Sahili:** Büyüleyici manzaralarıyla ünlüdür ve Amalfi, Ravello, Positano gibi şirin kasabaları içerir.

3. **Sicilya Adası:** Antik tarihi, güzel plajları, nefis yemekleri ve Etna Yanardağı gibi doğal güzellikleri ile bilinir.

4. **Puglia Bölgesi:** Beyaz kireçtaşı köyleri, zeytin bahçeleri ve güzel kumsalları ile ünlüdür.

5. **Calabria Bölgesi:** Güzel sahilleri ve tarihi yerleriyle tanınır. Aspromonte Ulusal Parkı da doğa severler için ilginç bir yerdir.

Bir Güney İtalya turu genellikle bu bölgelerdeki önemli turistik yerleri kapsar ve katılımcılara İtalyan kültürü, tarihi ve mutfağı hakkında kapsamlı bir deneyim sunar. Tur programları genellikle müze ziyaretleri, antik kalıntılar, yerel pazarlar, geleneksel yemekler ve şarap tadım etkinliklerini içerebilir.

Eğer spesifik bir tarih veya detaylı bilgi istiyorsanız, güncel tur firmalarının ve seyahat rehberlerinin web sitelerini kontrol etmek veya yerel turizm ofisinden bilgi almak iyi bir fikir olabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Napoli

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 04:30'da buluşma. Türk Havayollarının TK1453 tarifeli seferi ile 07:25 de Napoli'ye hareket. Saat 08:40’da Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Pompei Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından Napoli otelimize transfer. Geceleme Napoli otelimizde.

Ekstra Tur : Pompei Turu : Kişi Başı 50 €

Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Napoli – Alberobello

Sabah kahvaltımızın ardından Alberobello’ya hareket. Yol güzergahında dileyen misafirler Matera turuna katılabilirler. ( katılmak istemeyen misafirler , mola alanında bekleme yapacaktır.) Turumuzun ardından Alberobello’ya hareket. İtalya’nın en masalsı, beyaz boyalı, gri taş kubbeli evleriyle kendinizi bir masalın içinde hissedeceğiniz Alberobello’da yapacağımız turumuzun ve serbest zamanın ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.

Ekstra Tur : Matera Turu : Kişi Başı 30 €

Geçmişi MÖ 10. yy’a kadar uzanan ve ziyaretçilerini büyülü bir masalın içine çeken Matera, dönem dönem Arap, Bizans ve Fransız etkisinde kalmış. Dolayısıyla, dünya tarih sahnesinde önemli roller üstlenmiş kültürlerden aldığı miraslarla adeta tarihi bir görsel şölene dönüşmüştür. Kayalara oyulmuş evlerin tepecikler oluşturduğu büyüleyici mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiştir.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Alberobello

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Locorotondo ve Ostuni Turu’na katılabilirler. Turumuzun ve serbest zamanın ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.

Ekstra Tur : Locorotondo ve Ostuni Turu : Kişi Başı 70 €

İtalya’nın en güzel kasabaları listesinde olan Locorotondo da, saatli cadde, St George th Martyr ,San Rocco kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Ardından İtalya’nın beyaz incisi Ostuni’ye hareket. La Piazzetta Katedrali, Piazza della Liberta ve Piskoposluk Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ostuni, ünlü beyaz binaları sayesinde “beyaz şehir” olarak da bilinmektedir. Sanat ve mimarinin en güzel şekilde harmanlandığı Ostuni, sanat tarihi açısından da oldukça zengindir. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda fesleğenli ve ricotta peynirli makarnasını deneyebilir,bölge şaraplarını tadabilirsiniz. Turumuzun ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Alberobello – Lecce

Sabah kahvaltımızın ardından Lecce’ye hareket. İtalya çizme topuğunun tam ucunda bulunan Lecce Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinir. Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz Otranto Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından Lecce otelimize transfer. Geceleme Lecce otelimizde.

Ekstra Tur : Turu : Otranto Turu : Kişi Başı 50 €

Osmanlı'nın Fatih Sultan Mehmed ile bir zamanlar İtalya'yı topraklarına kattığı Otranto seferi nin yapıldığı bu şehirde Otranto Katedrali, Eski Otranto Kale’si, Aragon Kale’si ve San Pietro Kilise’si görülecek yerler arasındadır.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Lecce- Bari - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Bari’ye hareket. Güney İtalya'nın yarımadasında ki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. San Nicola Bazilikası gibi Roma dönemi mimarisinin en önemli eserlerinden birini, Castello Svevo (Svabya Kalesi) gibi muhteşem bir kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ve serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bari Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1466 tarifeli seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. 23:20’ de İstanbul Yeni hava limanına varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuz da görüşmek üzere.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER

Bu Turumuz İçin Extra Avantajlar ;

Eco Paket : 4 Ekstra Tur 200 € yerine 160 € (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir. )

  • Ekstra Tur: Pompei Turu : Kişi Başı 50 €
  • Ekstra Tur : Matera Turu : Kişi Başı 30 €
  • Ekstra Tur : Locorotondo ve Ostuni Turu : Kişi Başı 70 €
  • Ekstra Tur : Turu : Otranto Turu : Kişi Başı 50 €
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul - Napoli/ Bari- İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergisi
• Napoli, Alberobello, Lecce, Bari Şehir Turları
• Napoli’de 1 gece, Alberobello’da 2 gece, Lecce’de 1 gece vb otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Otobüs ile şehirler arası transferler

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu :150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 4-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W127
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın