HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU INDIGO HAVA YOLLARI İLE 5 GECEHİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU INDIGO HAVA YOLLARI İLE 5 GECEHİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU INDIGO HAVA YOLLARI İLE 5 GECEHİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU INDIGO HAVA YOLLARI İLE 5 GECE
 İYİ SEÇİM!

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN TURU INDIGO HAVA YOLLARI İLE 5 GECE


  • 5 Gece 7 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • İndigo Hava Yolları ile
  • Tüm Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil!
  • Son Koltuklar!
Hindistan, zengin tarih, kültür ve muazzam doğal güzellikleriyle bilinir. Taj Mahal, Jaipur, Kerala gibi noktalarda dolaşarak renkli festivalleri, baharatlı mutfağı ve geleneksel sanatları keşfedin.

Hindistan, Güney Asya'da bulunan yedinci büyük ülkedir ve dünya nüfusunu en çok barındıran ikinci ülkedir. Ülkenin zengin tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve çeşitli dini mirası vardır. Hindistan turu, ziyaretçilere geniş bir yelpazede deneyimler sunabilir.

İşte Hindistan turu hakkında bazı temel bilgiler:

1. **Başlıca Şehirler:**

   - **Yeni Delhi:** Başkent ve modern Hindistan'ın merkezi.

   - **Agra:** Taj Mahal'ın bulunduğu yer.

   - **Jaipur:** Prenslikleri ve sarayları ile ünlü "Pembe Şehir".

   - **Varanasi:** Ganj Nehri kıyısındaki kutsal şehir.

   - **Mumbai:** Hindistan'ın finans ve eğlence başkenti.

2. **Tarihi ve Kültürel Zenginlik:**

   - Hindistan, antik uygarlıkları, büyük imparatorlukları ve çeşitli kültürleri içinde barındırmıştır.

   - Taj Mahal, Jaipur'daki Hawa Mahal, Khajuraho Tapınakları gibi dünya çapında ünlü yapıları ziyaret edebilirsiniz.

3. **Dini Zenginlik:**

   - Hinduizm, Budizm, Jainizm, İslam ve Hristiyanlık gibi birçok dinin kökeni ya da önemli bir takipçi kitlesine sahip olduğu bir ülkedir.

   - Varanasi ve Rishikesh gibi kutsal şehirler, dini turizmin önemli merkezleridir.

4. **Gastronomi:**

   - Hint mutfağı, baharatlı lezzetleri, çeşitliliği ve renkliliği ile ünlüdür. Masala dosa, butter chicken, biryani gibi lezzetli yemekleri deneyebilirsiniz.

5. **Doğal Güzellikler:**

   - Himalaya Dağları, Goa'nın plajları, Kerala'nın backwater'ları gibi doğal güzellikleri keşfetmek için birçok fırsat sunar.

6. **Festival ve Kutlamalar:**

   - Diwali, Holi, Navratri gibi renkli ve coşkulu festivaller Hindistan'ın kültürel zenginliğini yansıtır.

7. **Hint Sanatı ve El Sanatları:**

   - Hint el sanatları, dokuma işleri, taş oymacılığı, el yapımı takılar gibi geleneksel sanatlar ünlüdür. Alışveriş yaparken bu ürünleri bulabilirsiniz.

8. **Pratik Bilgiler:**

   - Hint mutfağı acı olabilir, bu nedenle baharatlı yemekleri sevenler için ideal bir yerdir.

   - Seyahat öncesi vize gereksinimlerini kontrol etmek önemlidir.

   - Hindistan'ın geniş bir coğrafi alanı olduğu için seyahat rotanızı önceden belirlemek ve iç hat uçuşları gibi ulaşım detaylarını düzenlemek önemlidir.

Hindistan, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunan çok çeşitli kültürel, tarihi ve doğal cazibelerle dolu bir ülkedir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
ISTANBUL – DELHI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Indigo Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Indigo Hava Yollarının 6E12 direkt sefer sayılı uçuşu ile saat 20.15’de Delhi’ye hareket. Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
DELHI - JAIPUR

Yerel saat ile 04.40’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Jaipur’a hareket. Otele varışımızla birlikte giriş işlemlerini tamamlamamızın ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
JAIPUR (FILLERLE AMBER KALESI)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Jaipur şehir turumuz başlıyor. ‘’Zafer Şehri’’ anlamına gelen Jaipur, Hindistan’ın Racastan eyaletinin başkenti olup, 1870’lerden beri inşa edilen pembe tonlarındaki yapıları ile meşhurdur. 2019 yılında UNESCO Dünya Mirası Alanı ilan edilen Jaipur, Asya’da ziyaret edilecek en güzel 7. şehir seçilmiştir. Turumuzda Jantar Mantar ve City Palace (Şehir Sarayı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Amber kalesine hareket ediyoruz. Müsaitlik durumuna göre fillerin sırtında ya da jeepler ile yapacağımız bu turda Jag Mandir, Zafer Salonu, Sheesh Mahal, Aynalar Odası, Jai Mahal ve Tanrıça Kali’nin tapınağı bölümlerini görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Jaipur’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tac Mahal ve Agra Kalesi’nden sonra şehrin üçüncü UNESCO korumasındaki eseri 16. Yüzyılın zafer kenti olan Fatehpur Sikri. Aslında iki yerin birleşimi olan bu eski kentte Fatehpur bir kale, Sikri ise köy. Her iki bölgede birbirine yürüme mesafesinde. Babür İmparatorluğu döneminde Ekber Şah tarafından yaptırılan kentte gizlenmiş avlular, süslü saraylar ve Jama Mescidi Camii’ni göreceksiniz. Şehre zafer kemeri olarak yapılan 176 metre yükseklikteki Buland Darwaza için dünyanın en uzun kapısı deniliyor. Bu kapı Fatehpur Sikri’nin ana girişi konumundadır. Turumuzun ardından Agradaki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
AGRA – TAJ MAHAL - AGRA KALESI – DELHI (HINDISTAN EV PARTISI)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Taj Mahal için hareket. Bir İngiliz lordu olan Edward Lear “Dünyada insanlar ikiye ayrılır: Tac Mahal’i görenler ve görmeyenler” demiş. Gerçekten öyle güzel, göreni öyle ayrıcalıklı hissettiren, şiir gibi bir yapıt.Dünyanın 7 harikasından biri ve şüphesiz Hindistan denince ilk akla gelen yer. “Hindistan’daki Müslüman sanatın mücevheri ve dünya mirasının evrensel başyapıtlarından biri” olarak 1983’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Babür İmparatorluğu'nun 5. hükümdarı Şah Cihan'ın 17 Haziran 1631 tarihinde genç yaşta ölen eşi Ercümend Bânû Begüm (Mümtaz Mahal) için o zamanki imparatorluğun başkenti olan Agra'da Yamuna Nehri'nin kıyısında yaptırılmıştır. Mümtaz Mahal'in ve 1666'da ölen imparator Şah Cihan'ın mezarlarını barındırır. Turumuzun ardından Agra Kalesine (Kızıl Kale) hareket. Bu kale 3. Moğol imparatoru Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli ekler ile Şah Cihan tarafından yapımı bitirilmiştir. Kalenin tüm taşları bölgeden çıkarılmış kızıl renkli taşlarla yapıldığından kaleye Kızıl Kale adı verilmiştir. Turumuzun ardından Delhi’ye hareket. Delhi’ye varışımızla birlikte Hindistan ev partisi için geleneksel bir Hint evini ziyaret ediyoruz. Geleneksel Hint kıyafetleri ve içecek ikramlarıyla yapacağımız bu partide bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Turumuzun ardından Delhi’deki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6.
Gün
DELHI – ESKI DELHI – YENI DELHI – DELHI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk ziyaret yerimiz Hümayun Türbesi. Hümayun Türbesi Babür İmparatoru Hümâyun Şah’ın ölümünden 9 yıl sonra, Babür İmparatorluğu’nun ikinci hükümdarı olan Hümayun’un eşi Bega Begüm’ün (Hacı Begüm) talimatıyla 1565 yılında inşasına başlanıp, 1572 yılında tamamlanmıştır. 1993 yılında da Unesco Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Ardından Eski Delhiye hareket. Varışımızla birlikte görülecek yerler arasında iki yüzyıl boyunca Babür İmparatorluğu’nun kraliyet sarayı olarak kullanılmış Red Fort, Chandni Chowk, Raj Ghat, Gandi Müzesi ve Birinci Dünya Savaşı’nda ölen Hintli askerleri anmak adına inşa edilmiş India Gate görülecek yerler arasındadır. Ardından Kutub Minar turumuz için hareket. 800 yıllık uzun tarihi ile Hint-İslam buluşmasının en güzel örneklerinden olan Kutub Minar, 72 metrelik tarihi bir minaredir ve dünyanın en yüksek tuğla kulesidir. Günümüzde Hindistan’ın en yüksek ikinci anıtı olmakla birlikte Unesco Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Turumuzun ardından Yeni Delhiye hareket. Turumuzda Narayan Tapınağı, Cuma Cami, Hükümet ve Parlamento binaları ve Rashtrapati Bhavan (Başkanlık Sarayı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Delhideki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.
Gün
DELHI – ISTANBUL

Erkenden otelden çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Indigo Hava Yollarının 6E11 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 10.45’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADN007
LOKASYON:
Hindistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün
Hindistan
ADN007

1.129

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Indigo Havayolları ile İstanbul – Delhi - İstanbul arası uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• 4* Otellerde 5 Gece Konaklama,
• Programda belirtilen tüm turlar (Jaipur, Jantar Mantar,City Palace (Şehir Sarayı),Amber Kalesi,Fatehpur Sikri,Agra,Taj Mahal,Eski Delhi, Yeni Delhi, Hindistan Ev Partisi)
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
HARİÇ OLANLAR:
• Vize Ücreti (150 Euro)
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
• Müze ve Ören Yeri Girişleri + Otel Vergileri (Amber Kalesi + Taj Mahal + Agra Kalesi + Kutub Minar + Yerel Rehberlikler + Otel Vergileri: Kişi Başı 50 Euro (Tur Esnasında Direkt Rehbere Ödenir.)