İZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECEİZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE 7 GECE
 İYİ SEÇİM!

İZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE...


  • 7 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Sun Express Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Orta Avrupa turu; Prag'ın tarihi, Viyana'nın sanatı, Budapeşte'nin termal suları ve Berlin'in enerjisi gibi zengin deneyimleri içerir.

"Orta Avrupa turu" genellikle Orta Avrupa'nın önemli şehirlerini kapsayan bir seyahat rotasını ifade eder. Orta Avrupa, tarih, kültür, mimari ve doğal güzellikleriyle ünlü bir bölgedir. İşte Orta Avrupa turu sırasında ziyaret edebileceğiniz bazı önemli şehirler ve yerler:

1. **Prag, Çek Cumhuriyeti:** Orta Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biridir. Tarihi mimarisi, şatoları ve Charles Köprüsü ile ünlüdür.

2. **Budapeşte, Macaristan:** Tuna Nehri üzerinde yer alan Budapeşte, termal hamamları, tarihi binaları ve gece manzaralarıyla bilinir.

3. **Viyana, Avusturya:** Sanat ve kültür meraklıları için ideal bir yerdir. Müzeleri, sarayları ve konserleri ile ünlüdür.

4. **Varşova, Polonya:** Tarihi eserleri, anıtları ve kültürel etkinlikleri ile dikkat çeker. Ayrıca, II. Dünya Savaşı sonrasında yeniden inşa edilen bir şehirdir.

5. **Krakow, Polonya:** Tarihi Orta Çağ dokusunu koruyan bir şehir olan Krakow, Wawel Kalesi ve Rynek Glowny Meydanı gibi önemli yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

6. **Berlin, Almanya:** Modern sanat sahneleri, tarihi anıtları ve enerjik atmosferi ile ünlü bir Avrupa başkentidir.

7. **Prag, Çek Cumhuriyeti:** Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan bu şehir, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinir. Prag Kalesi, Charles Köprüsü ve Astronomik Saat gibi önemli noktaları ziyaretçilere sunar.

8. **Salzburg, Avusturya:** Mozart'ın doğduğu yer olarak bilinen Salzburg, tarihi binaları, festivalleri ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Bu şehirler arasında seyahat ederken Orta Avrupa'nın zengin tarihini, kültürünü ve güzelliklerini keşfetme fırsatınız olacaktır. Her şehir kendi benzersiz özellikleriyle öne çıkar ve bu tur, farklı deneyimleri bir araya getirir. Seyahatiniz boyunca yerel yemekleri denemeyi ve bölgenin sunduğu diğer kültürel deneyimleri yaşamayı unutmayın.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
IZMIR – BERLİN

zmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Dış Hatlar Gidiş Terminali Sun Express Havayolları kontuarında saat 08:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Sun Express Havayolları’nın XQ946 sefer sayılı uçağı ile saat 11:35’de Berlin’e uçuş. Saat 13:40’da varış. Varışımızı takiben özel otobüsle Berlin panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Berlin Şehir turumuzda Tarihi doğu ve batı Berlin´de görülecek yerler arasında Brandenburg Kapısı, Parlemento Binasi , Unter den Linden Straße, Berlin Televizyon Kulesi, Berlin Katedrali , Müzeler Adasi , Alexanderplatz, Kurfürstendamm bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
BERLİN – PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket. Güzergah üzerinde Elbe’nin Floransa'sı Dresden’de şehir turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman (tur ücretine dahildir). Turumuz sonrası Prag’a devam ediyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :

Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşacaksınız.Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile birkez daha görülecektir.

TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + TEKNEÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK +1 İÇECEK + REHBERLİK ) kişi başı: 50 €Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman Serbest zamanınızda geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

KARLOVY VARY TURU TURU :

17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, ruscari buyuk petro nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edilecek. Tur sonrasi serbest zaman.Serbet zamaninizi kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışverişle geçirebilirsiniz.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı: 55€

PRAG ÇEK GECESI:

Prag'ın yerel restoranlarında birinde Çek Müziği, Çek folk danslar , yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlenceli ve Çek Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz,

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 65 €Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
PRAG-VIYANA

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergâh üzerinde Cesky Krumlov şehirine uğruyoruz. (Tur ücretine dahildir). Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi orta çağa geri götürecek. Serbest zamanın ardından Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana'ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig bölgesine gidilerek Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği güzel bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

GRİNZİG MEYHANELERİ TURU:

Bu turumuzda Viyananın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen resturantlarından birinde kemanlar, akardiyonlar, Viyana şarkıları eşliğinde yemekli, sınırlı içecek Unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi KAHLENBERGI ziyaret ediyoruz.

TUR ÜCRETİ:(ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 60 €Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
VİYANA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Wienerwald turuna katılabilirler. Viyana’nin muhteşem ormanlarindan geçerek ilk duragimiz, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak.Arindan Schönbrunn Sarayı Bahcesi gezisi.Bir sonraki durağımız Belvedere Sarayı Bahcesi ziyareti ve gezimizin son durağı Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın bu rengarenk evlerinin bulundukları mahalleyi ziyaret ediyoruz, Turumuzun sonunda Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan konser turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

WIENERWALD: BADEN- SCHÖNBRUNN SARAYI BAHCESI-BELVEDERE SARAYI BAHCESI- HUNDERTWASSER EVI:

Viyana’nin muhteşem ormanlarindan geçerek ilk duragimiz, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak.Arindan Schönbrunn Sarayı Bahcesi gezisi.Bir sonraki durağımız Belvedere Sarayı Bahcesi ziyareti ve gezimizin son durağı Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın bu rengarenk evlerinin bulundukları mahalleyi ziyaret ediyoruz,Turumuzun sonun’da Viyana şehir merkezine dönüyoruz. TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + REHBERLİK ) kişi başı: 50 €

VİYANA KONSER GECESİ:

Önceden yaptırdığımız rezervasyon ile dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken Viyana Konser gecelerine (Mozart. Strauss eserleri ile salon orkestrası ile solistler,vals).

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+ A KATEGORI KONSER BİLETİ+REHBERLİK) kişi başı: 60 €Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6.
Gün
VİYANA-BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Bratislava şehrine uğruyoruz. (Tur ücretine dahildir) Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin katedrali, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü Tuna kıyıları. Turumuz sonrası otele transfer. Otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Gecemizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

MACAR GECESİ:

Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının başta dünyaca ünlü gulaş yemeği ve diğer tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz,meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz.Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK +REHBERLİK) kişi başı: 65€Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7.
Gün
BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Vişegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikasını geziyoruz. Vişegrad Kasabası’nda geçerek Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağınız Szentendere‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz. Budapeşte’de Buda Kale bölgesini geziyoruz, Kale icin de Balıkçılar Tabyası, Matyas Kilisesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken 1 içecek ikramı eşliğinde Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

ESTERGON KALESİ - VISEGRAD - SZENTENDERE TURU:

Bu turumuzda Budapeste’nin kuzeyinde kalan Macar ve Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Estergon Bazilikasi’ni geziyoruz. Estergon sonrasi Macaristani’n doğa ve tabiatin en güzel bölgesi olan Tuna boylarindaki Visegrad kasabasin’da macar köylerinde geçerek Szentendere Artistler Köyüne ulaşıyoruz. Osmanlıdan kaçan Yunan ve Sırpların kurduklari dar dolmaçlı sokaklari olan Sanatçilar kasabasi olarakda bilinir. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız.

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + REHBERLİK) kişi başı: 50 €

TUNA NEHRİ TEKNE TURU:

Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen ve eşsiz gece ışıklandırılismasi ile avrupanin incisi olarak bilinen Budapeste’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasindaki muhteşem yapilarin tarihsel dokusu hakkında, Türkçe anlatimlari dinleyerek, teknemiz de içeceğimizi yudumluyoruz. Buda ve Peşte yakalarını en güzel açilardan fotograflama imkani bulacaksiniz.

TUR ÜCRETİ ( ULAŞIM + TEKNE +1 İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 30 €Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8.
Gün
BUDAPEŞTE- IZMIR

Sabah kahvaltısının uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Sun Express Havayolları’nın XQ857 nolu seferi ile saat 08:40’da İzmir’e hareket. Saat 11:50’de varış.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Sun Express Havayolları ile İzmir – Berlin / Budapeşte – İzmir arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
• Alan vergileri
• Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
• Budapeşte (2) - Viyana (2) - Prag (2) - Berlin (1) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
• Programda belirtilen sabah kahvaltıları
• Budapeşte, Viyana, Prag, Berlin panoramik şehir turları
• Tecrübeli rehberlik hizmetleri
• Tüm Yol Üstü (Dresden, Cesky Krumlov, Bratislava) Panoramik Turları Dahil
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Kişi başı 5 Euro bahşiş otobüs şoförü için rehber tarafında toplanacaktır.
• Yurtdışı çıkış vergisi
• Tüm kişisel harcamalar,
• Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
• Öğle ve Akşam yemekleri,
• Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
• Seyahat Koruma Paketi

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#VYA012
LOKASYON:
Orta Avrupa (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın