ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN BAYRAMI)
 SON YERLER!

ORTA AVRUPA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VIE-VIE) (KURBAN...


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları, Anadolu Jet Hava Yolları ile
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Orta Avrupa Turu, tarihi şehirleri, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle unutulmaz bir seyahat deneyimi sunan bir rotadır.

Orta Avrupa Turu, genellikle Orta Avrupa'nın tarihi ve kültürel mirasını keşfetmek amacıyla düzenlenen bir seyahat rotasıdır. Bu tur genellikle birkaç ülkeyi kapsar ve turistlere çeşitli tarihi şehirler, doğal güzellikler ve popüler turistik mekanlar sunar.

Orta Avrupa Turu, genellikle ülkeler arasında yapılacak otobüs veya tren yolculuklarıyla gerçekleştirilir. Bu tur genellikle Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Slovakya gibi ülkeleri içerir. Bununla birlikte, bazı rotalarda diğer Orta Avrupa ülkeleri de yer alabilir.

Bu tur sırasında ziyaret edilebilecek önemli şehirler arasında Berlin, Prag, Viyana, Budapeşte, Varşova ve Bratislava yer alır. Bu şehirler, tarihi binalar, müzeler, sanat galerileri, kaleler ve diğer turistik cazibe merkezleriyle ünlüdür.

Orta Avrupa Turu, Orta Avrupa'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunar. Turistler, Gotik tarzda inşa edilmiş katedralleri, tarihi şatoları, etkileyici müzeleri ve Orta Avrupa'nın mimari ve sanatsal mirasını görmek için bu rotayı tercih edebilirler.

Ayrıca, Orta Avrupa Turu sırasında doğal güzellikleri de keşfetmek mümkündür. Örneğin, Tuna Nehri boyunca yapılan bir yolculuk, güzel manzaralar sunar. Ayrıca, Karpat Dağları ve Alp Dağları gibi dağlık bölgeler, doğa severler için harika bir seçenektir.

Orta Avrupa Turu genellikle birkaç hafta sürebilir ve rotaya ve tur şirketinin planına bağlı olarak değişebilir. Bu turu yapmayı planlıyorsanız, seyahat rotanızı ve sürenizi dikkatlice planlamak önemlidir. Ayrıca, vize gereksinimleri, konaklama düzenlemeleri ve seyahat sigortası gibi diğer lojistik detayları da göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Orta Avrupa Turu, Orta Avrupa'nın zengin kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen turistler için muhteşem bir deneyim sunar. Her ülkenin kendi benzersiz cazibesi ve özellikleri vardır, bu yüzden bu tur sırasında çeşitli deneyimler yaşanabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Viyana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 04.50’de buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1883 nolu tarifeli seferi ile 07.50’de Viyana’ya hareket. Yerel saat ile 09.10’da varışımızın ardından Viyana şehrine hareket ve Viyana Şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde verilecek kısa bir molanın ardından otelimize transfer ve otele yerleşme. Geceleme Otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Viyana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Viyana Ormanları turumuza katılabilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde serbest zaman verilecektir. Serbest Zamanın ardından Dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turu. Geceleme Otelimizde.

Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı

Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu ardından bir Ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Ardından Seegrotte, Avrupanın en büyük yeraltı mağara gölünü isteğe bağlı görebilirler.( Seegrotte girişi ücrete dahil değildir.) Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler.

Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 65 Euro Kişi Başı

Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkanı.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Viyana – Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde ekstra Cesky Krumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Cesky Krumlov turumuzun ardından Prag’a yolculuğumuz devam ediyor. Prag’a varışımızın ardından Prag Şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme Otelimizde

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu. Karlovy vary turumuzun ardından Prag’da serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. Orta çağ turumuz sonrasından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı)

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

 Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 80 Euro (Kişi Başı)

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimizle Vlata nehri üzerinde açık büfe yemekli Tekne turuna katılıyoruz. Turumuz sonrasında otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu 65 Euro (Kişi Başı)

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer.

*** Dresdene giderken yol üstünde alternatif olarak Terezin Kampı turuna katılma imkanı**tüm grubun katılımı ile gerçekleşir.* ( ücrete dahil değildir.Kişi Başı 30 € )***

Ekstra Tur: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi 70 Euro Kişi Başı (açık büfe)

Avrupa'nın en uzun nehirlerinden olan Elbe'nin zarif kollarından Vltava'nın kenarında bulunan Kristal şehir olarak adlandırılan Prag'ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu görkemli görüntüsü nehir üzerinde alınacak olan açık büfe akşam yemeğimize bambaşka bir tat katacaktır.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6.
Gün
Prag - Budapeşte

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bratislava turumuzdan sonra Budapeşte’ye yolculuğumuz devam ediyor. Güzel bir yolculuğun ardından Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan Budapeşte’de Osman’lı izlerini çok net görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Geceleme otelimizde

Ekstra Tur: Bratislava Turu 35 Euro (Kişi Başı)

Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.

Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı)

Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7.
Gün
Budapeşte

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre Gezisine katılabilirler. Gezimizin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Geceleme Otelimizde..

Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 65 Euro (Kişi Başı)

Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir.. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz.

Ekstra Tur: Çigan Gecesi 55 Euro (Kişi Başı)

Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8.
Gün
Budapeşte – Viyana - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Viyana Havalimanı’na Transfer oluyoruz. Viyana Havalimanına varışımızın ardından bilet, bagaj ve uçuş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Hava Yolları TK1888 nolu tarifeli seferi ile saat 19:50’de İstanbul Havalimanına hareket. Saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER

Bu Turumuz İçin Extra Avantajlar ;

Eco Paket : 6 Gündüz Turu 300 € yerine 260 € (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

 • Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı
 • Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı
 • Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu 65 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Bratislava Turu 35 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 65 Euro (Kişi Başı)

Akşam Extra Turlarımız

 • Ekstra Tur: Çigan Gecesi 55 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 80 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Tur: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi 70 Euro Kişi Başı (açık büfe)
 • Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 65 Euro Kişi Başı

DAHİL OLANLAR:
• Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)- Viyana (VIE) İstanbul (IST) Uçak bileti
• Belirtilen otel kategorisinde 7 Gece Kahvaltı dahil konaklama
• Budapeşte – Viyana – Prag Şehir turları
• Havalimanı- Otel- Havalimanı transferleri
• Tüm Şehirler Arası Transferler
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Lokal Rehberlik Hizmetleri
• Havalimanı Vergileri

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Schengen vizesi : 150-Eur
• Schengen Vizesi Ankara-İzmir : 170-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Günlük 2 € bahşişler
• Şehir ve otel vergileri
• Opsiyonel turlar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W214
LOKASYON:
Orta Avrupa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın