ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)
 SON YERLER!

ROMA FLORANSA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (FCO-FCO)


  • 3 Gece 4 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Roma: Antik Roma İmparatorluğu'nun başkenti, eşsiz tarihi yapılar, Kolezyum, Vatikan, Forum ve lezzetli İtalyan mutfağı ile büyüleyici bir şehir.

Roma, dünyanın en eski ve en önemli medeniyetlerinden biri olan Antik Roma İmparatorluğu'nun başkenti ve İtalya'nın başkentidir. Ayrıca Lazio bölgesinde yer almaktadır. Roma, tarihi, kültürel mirası ve mimari yapılarıyla ünlüdür. Turistlerin ilgisini çeken birçok önemli mekân ve yapıya ev sahipliği yapar.

Roma turunda görülmesi gereken önemli yerlerden bazıları şunlardır:

1. Roma Kolezyumu: Antik Roma'nın en ünlü simgelerinden biridir. Gladyatör dövüşlerine, hayvan avlarına ve diğer gösterilere ev sahipliği yapan büyük bir amfi tiyatrosudur.

2. Roma Forumu: Antik Roma'nın politik, dini ve ticari merkezi olan bu alan, tapınaklar, anıtlar ve antik yapılarla doludur.

3. Pantheon: 2. yüzyılda inşa edilmiş, muhteşem mimarisi ile dikkat çeken ve günümüze kadar sağlam kalan eski bir tapınaktır. Günümüzde bir kilise olarak hizmet vermektedir.

4. İspanyol Merdivenleri: Ünlü İspanyol Meydanı'ndan başlayarak Trinità dei Monti Kilisesi'ne çıkan merdivenlerdir. Keyifli bir yürüyüş ve manzara için ideal bir noktadır.

5. Vatikan: Roma'nın sınırları içinde bulunan Vatikan Şehri, Papa'nın ikamet ettiği, Katolik Kilisesi'nin merkezi olan bağımsız bir devlettir. Vatikan Müzeleri ve Sistin Şapeli gibi önemli turistik mekânları içerir.

6. Trevi Çeşmesi: Roma'nın en ünlü çeşmelerinden biridir ve Roma'ya gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği bir yerdir. Bir efsaneye göre, çeşmeye bozuk para atarsanız bir gün Roma'ya geri döneceğinize inanılır.

7. San Pietro Bazilikası: Vatikan Şehri'nde bulunan Katolik Kilisesi'nin en büyük ve en ünlü yapılarından biridir. Büyüleyici mimarisi ve eserleriyle dikkat çeker.

8. Piazza Navona: Roma'nın en güzel meydanlarından biridir ve üç fıskiyeli Barok Piazza Navona çevresinde yer alan birçok kafe ve restoranıyla ünlüdür.

9. Castel Sant'Angelo: Tiber Nehri kıyısında yer alan bu mekan, eski bir mezar yapısı olarak başlamış, daha sonra kale olarak kullanılmıştır.

Roma turu sırasında ayrıca meşhur İtalyan mutfağından lezzetlerin tadını çıkarabilir, sokakları gezebilir ve şehrin atmosferini keyifle deneyimleyebilirsiniz. Roma, tarihi ve kültürel zenginliği ile unutulmaz bir seyahat deneyimi sunar. Ancak yoğun turist trafiğiyle başa çıkmak için planlı ve önceden rezervasyonlu bir seyahat yapmak önerilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul- Roma – Floransa

İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 05:00'de buluşma. Türk Havayollarının TK1861 tarifeli seferi ile 08:05 de Roma'ya hareket. Saat 09:40’da varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuz başlıyor. Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman ve ardından Montecatini otelinize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Floransa - Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışımızın ardından dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında,Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı`nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Ardından Phanteon gezimizi tamamlayıp, Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Roma

Sabah kahvaltımızın ardından düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center turu.. Roma'nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa'nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü'nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn'in ünlü "Kasabanın Sırrı" filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castello Romano Bölgesini tanıyoruz. İtalya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castello Romano Outlet Center'da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Roma - İstanbul

Sabah alınacak kahvaltımızın arından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları TK1866 tarifeli seferi ile saat 15:30'da İstanbul'a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 19:05'de İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuz da görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları Seferi İle /ST - FCO / FCO - İST arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Roma’da 2 Gece ,Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 1 gece vb. otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Programda belirtilen tüm turlar
• Lüks otobüsler ile tüm transferler
• Havalimanı vergisi

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 3-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W120
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın