TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)
 İYİ SEÇİM!

TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)


  • 3 Gece 4 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Tunus, Akdeniz kıyısında küçük bir Kuzey Afrika ülkesidir. Kartaca, El Jem Amfitiyatrosu gibi tarihi zenginlikleri, güzel plajları ve kültürel çeşitliliği ile bilinir.

Tunus, Kuzey Afrika'da bulunan küçük bir ülkedir ve Akdeniz'in güney kıyısında yer alır. Başkenti Tunus'tur. İşte Tunus hakkında genel bilgiler:

1. Başkent: Tunus

2. Dil: Resmi dil Arapça'dır, ancak Fransızca da yaygın olarak konuşulmaktadır.

3. Nüfus: Yaklaşık 11 milyon (2022 verilerine göre).

4. Para Birimi: Tunus dinarı (TND).

5. İklim: Tunus'un iklimi genellikle Akdeniz iklimi özelliklerini taşır. Yazlar sıcak ve kuru, kışlar ılımandır.

6. Tarih: Tunus, tarihi boyunca Fenikeliler, Roma İmparatorluğu, Vandal Krallığı, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 1956'da bağımsızlığını kazanmıştır.

7. Kültür: Tunus'un kültürü, Arap, Berberi ve Osmanlı etkilerini içerir. Ülkede geleneksel el sanatları, müzik ve dans önemli bir yer tutar.

8. Turistik Yerler: Tunus'ta gezilecek pek çok tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Kartaca antik kenti, El Jem Amfitiyatrosu, Sidi Bou Said kasabası, Medina of Tunis, Kairouan şehri ve sahil bölgeleri gibi yerler ziyaretçiler için popülerdir.

9. Unesco Dünya Mirası: Tunus'ta birçok Unesco Dünya Mirası alanı bulunmaktadır, bunlar arasında Kartaca, Dougga, Kairouan ve El Djem bulunmaktadır.

Tunus, tarihi zenginlikleri, güzel plajları ve kültürel çeşitliliği ile tanınan bir turistik destinasyondur. Aynı zamanda Akdeniz'in güzel manzaralarına sahip olması, turistler için cazip kılan özellikler arasındadır. Ancak, herhangi bir seyahat planı yapmadan önce güncel seyahat kılavuzlarına göz atmak ve yerel kurallara uymak önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
ISTANBUL – TUNUS (HAMMAMET)

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 3 saat önce buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 661 sefer sayılı uçuşu ile 09.00’da Tunus’a hareket. Yerel saat ile 10.00’da Tunus’a varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turunda,kendinizi Fransadaymış gibi hissedeceğiniz Bourguiba Bulvarı, inşası 19.yy dayanan Aziz Vincent de Paul Katedrali, orta çağın ünlü arap bilgilenlerinden biri olan İbn-i Haldun’un heykeli, Tunusun simgesi kabul edilen saat kulesi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun Ardından Tunus’un tatil merkezi olan Hammamet’e hareket. Otelimize varış ve serbest zaman. Geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
TUNUS (HAMMAMET)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Tunis, Kartaca, Bardo Müzesi ve Sidi Bou Said turuna katılabilirler. (70 Euro) Başkent Tunis ile başlayacağımız gezimize, Roma Antik kenti olan Kartaca ile devam edeceğiz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, birçok Fransız ressam ve müzisyene ilham kaynağı olmuş Tunus’un mavi beyaz küçük cenneti Sidi Bou Said gezimizi gerçekleştirdikten sonra, son durağımız dünyanın en ünlü mozaik müzesi olan Bardo müzesi. Bardo müzesi gezimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
TUNUS (HAMMAMET)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Kairouan – El Djem ve Sousse turuna katılabilirler. (70 Euro) Turumuz ilk olarak Unesco tarafından Dünya Mirasları listesine alınan Kairouan ile başlıyor. Daha sonra Tunus’un bir başka turizm kenti ve Afrika kıtasındaki en etkileyici Roma dönemi harabelerine sahip El Djem ile devam ediyoruz. Ardından Tunus’un 3. büyük şehri olan Sousse’a gezimizi yaptıktan sonra Hammamet’teki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
TUNUS (HAMMAMET) – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 664 sefer sayılı uçuşu ile 16.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de varış ve turumuzun sonu.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER

Önemli Not: 09,23 Nisan & 01 Mayıs & 15 Haziran & 26 Eylül hareketli turların gidiş IST – TUN TK 661 08.30 – 09.20 dönüş uçuşu ise TK 664 TUN – IST 17.15 – 22.05 olarak gerçekleşecektir.

DAHİL OLANLAR:
•Türk Havayolları ile İstanbul - Tunus - İstanbul arası uçak bileti,
• Havalimanı Vergileri,
• Alan – otel – alan transferleri,
• 4* Otellerde 3 Gece – 4 Gün Konaklama,
• Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam Yemeği,
• Panoramik Şehir Turu,
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,
• Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
• Şehir Vergileri (Gecelik 1 Euro) Direkt Otel Resepsiyonuna ödenir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADN003
LOKASYON:
Tunus (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın