TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)
 FIRSAT

TUNUS (HAMMAMET) TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (TUN-TUN)


  • 3 Gece 4 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • 3 Akşam Yemeği Dahil!
  • Son Koltuklar!
Tunus turu, tarihi zenginlikleri, sahil şeritleri ve kültürel mirasıyla ünlüdür. Kartaca'nın antik kalıntıları, Sidi Bou Said'in beyaz ve mavi evleri, Sahara Çölü'nün etkileyici manzaraları ve medeniyetin izlerini keşfetmek için ideal. Yerel lezzetlerle dolu bir deneyim sunar.

Tunus turizmi genellikle tarihi zenginlikleri, güzel sahilleri ve kültürel çeşitliliği ile tanınır. Başkent Tunus, tarihi medinası (eski şehirler), El-Cem'deki görkemli camileri ve Kartaca Antik Kenti gibi önemli tarihi ve arkeolojik yerlere ev sahipliği yapar. Sahil şeridi boyunca, özellikle Hammamet ve Sousse gibi bölgelerde, güneş, kum ve deniz tatilleri için popüler tatil merkezleri bulunur.

Kültürel olarak, Tunus'un zengin bir tarih ve çeşitli bir kültüre sahip olmasıyla bilinir. Arap, Berberi ve Akdeniz etkileri, yerel yemeklerden mimariye kadar birçok alanda kendini gösterir. Tunus mutfağı da özellikle lezzetli ve çeşitlidir; kuskus, harissa (baharatlı acı sos), balık yemekleri ve tatlılar ünlüdür.

Ancak, son yıllarda Tunus'ta turizm endüstrisi, politik istikrarsızlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle zorluklar yaşamış olabilir. Bununla birlikte, ülke hala birçok turisti cezbetmeye devam ediyor ve doğal güzellikleri, tarihi mirası ve kültürel zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
ISTANBUL – TUNUS (HAMMAMET)

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 3 saat önce buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 661 sefer sayılı uçuşu ile 09.00’da Tunus’a hareket. Yerel saat ile 10.00’da Tunus’a varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turunda,kendinizi Fransadaymış gibi hissedeceğiniz Bourguiba Bulvarı, inşası 19.yy dayanan Aziz Vincent de Paul Katedrali, orta çağın ünlü arap bilgilenlerinden biri olan İbn-i Haldun’un heykeli, Tunusun simgesi kabul edilen saat kulesi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun Ardından Tunus’un tatil merkezi olan Hammamet’e hareket. Otelimize varış ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
TUNUS (HAMMAMET)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Tunis, Kartaca, Bardo Müzesi ve Sidi Bou Said turuna katılabilirler. (70 Euro) Başkent Tunis ile başlayacağımız gezimize, Roma Antik kenti olan Kartaca ile devam edeceğiz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, birçok Fransız ressam ve müzisyene ilham kaynağı olmuş Tunus’un mavi beyaz küçük cenneti Sidi Bou Said gezimizi gerçekleştirdikten sonra, son durağımız dünyanın en ünlü mozaik müzesi olan Bardo müzesi. Bardo müzesi gezimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
TUNUS (HAMMAMET)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli El Djem, Monastır ve Sousse turuna katılabilirler. (70 Euro). Turumuza, Afrika kıtasındaki en etkileyici Roma dönemi Kolezyumunlarından birine sahip El Djem ile başlıyoruz. 3.yüzyılın sonlarında inşa edilen bu yapı Roma’daki kolezyumdan sonra en iyi korunmuş yapılardan biridir. Bir sonraki durağımız Tunus’un önemli bir turizm kenti olan Munastır; Tunus’un kurucusu Habib Burgiba’nın mozelesinin de bulunduğu bu önemli kentte, 796 yılında inşa edilen Kuzey Afrika’nın ilk Ribat’ını (ileri karakol) ziyaret edip, tarihin ve manzaranın tadını çıkartıyoruz. Ardından Tunus’un 3. büyük şehri olan eski şehir surları ve çarşısı ile ünlü Sousse’a gezimizi yaptıktan sonra Hammamet’teki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
TUNUS (HAMMAMET) – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 664 sefer sayılı uçuşu ile 16.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Önemli Not: 09,23 Nisan & 01 Mayıs & 15 Haziran & 26 Eylül hareketli turların gidiş IST – TUN TK 661 08.30 – 09.20 dönüş uçuşu ise TK 664 TUN – IST 17.15 – 22.05 olarak gerçekleşecektir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADN006
LOKASYON:
Tunus (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün
Tunus
ADN006

829

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul - Tunus - İstanbul arası uçak bileti,
• Havalimanı Vergileri,
• Alan – otel – alan transferleri,
• 4* Otellerde 3 Gece – 4 Gün Konaklama,
• Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam Yemeği,
• Panoramik Şehir Turu,
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,
• Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
• Şehir Vergileri (Gecelik 1 Euro) Direkt Otel Resepsiyonuna ödenir.