VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)
 SİZE ÖZEL

VİYANA & PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (1 MAYIS ÖZEL)


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Dresden ( Almanya ) Turu Dahil !
  • Son Koltuklar!
Viyana-Prag turu, Orta Avrupa'nın güzelliklerini keşfetmenin mükemmel bir yolu! Viyana'da barok eserler, Prag'da Ortaçağ atmosferi sizi bekliyor. Tarih, kültür ve mimari harikaları keşfedin.

Maalesef, bilgi kesilme tarihim olan Ocak 2022'ye kadar olan verilere dayanarak, Viyana (Avusturya'nın başkenti) ve Prag (Çek Cumhuriyeti'nin başkenti) arasında özel bir tura dair spesifik bilgilere sahip değilim. Ancak, genel olarak bu iki şehir turistik ve tarihi açıdan zengin yerlerdir.

Viyana, sanat, kültür ve tarihle ünlüdür. Barok mimarisi, ünlü sanat müzeleri, sarayları ve kafeleri ile tanınır. Stephansdom Katedrali, Hofburg Sarayı, Belvedere Sarayı, Albertina Sanat Müzesi gibi önemli yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Prag ise Orta Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Ortaçağ mimarisi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat, Hradčany Kalesi ve eski şehir meydanı gibi önemli turistik yerlere sahiptir.

Eğer bir Viyana-Prag turu düşünüyorsanız, genellikle bu turlar şehirler arasındaki mesafeleri ve önemli turistik noktaları içerir. Turlar genellikle rehber eşliğinde yapılır ve katılımcılara tarih, kültür ve yerel özellikler hakkında bilgi verilir.

Ancak, seyahat etmeyi düşündüğünüz tarih ve tur detayları hakkında daha spesifik bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Güncel bilgileri ve tur seçeneklerini öğrenmek için seyahat acenteleri veya tur şirketleriyle iletişime geçmek iyi bir yol olabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul – Viyana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 04:50’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK1883 ile Viyana'ya saat 07:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat 09:10’da Viyana’ya varışımızın ardından Viyana Şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde verilecek kısa bir molanın ardından otelimize transfer ve otele yerleşme. Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2.
Gün
Viyana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Viyana Ormanları turumuza katılabilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde serbest zaman verilecektir. Serbest Zamanın ardından Dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turu. Geceleme Otelimizde.

Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı

Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu ardından bir Ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Ardından Seegrotte, Avrupanın en büyük yeraltı mağara gölünü isteğe bağlı görebilirler.( Seegrotte girişi ücrete dahil değildir.) Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler.

Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 65 Euro Kişi Başı

Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkanı.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3.
Gün
Viyana – Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde Cesky Krumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Cesky Krumlov turumuzun ardından Prag!a hareket. Prag'a varışımızı takiben Kentin ilk kurulduğu tepeden, Prag kalesinden Prag şehir gezimize başlıyoruz, Hradcany Kale Bölgesi,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4.
Gün
Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu. Karlovy vary turumuzun ardından Prag’da serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. Orta çağ turumuz sonrasından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı)

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 80 Euro (Kişi Başı)

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5.
Gün
Prag – Leipzig – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası saatte Leipzig havaalanına transfer oluyoruz. Yol üzerinde Dresden (Almanya) turu. Türk Havayolları'nın Tarifeli seferi TK1340 ile saat 18:50’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat 22:45’de İstanbul Havalimanı'na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Turu 45 Euro (Kişi Başı)

**Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-Viyana / Leipzig -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
• Belirtilen kategorideki otellerde 4 gece konaklama,
• Sabah kahvaltıları,
• Alan- Otel- Alan transferleri,
• Viyana Panoramik Şehir Turu
• Prag Panoramik Şehir Turu
• Dresden Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 170.-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 185.-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir ve otel vergileri
• Opsiyonel turlar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W173
LOKASYON:
Viyana (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Güvence Paketi : 50 €
İptal güvence paketi ile 10 iş günü kalana kadar tüm misafirlerimiz nedensiz, sebepsiz, şartsız turlarını iptal ettirebilir, vize ve sigorta bedeli hariç tüm tur bedelini kesintisiz iade alabilirler.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın